Nasze opakowania

W co pakuje się INSIGHT?

Optymalna równowaga ekologiczna

Naszym celem jest zapewnienie optymalnej równowagi ekologicznej dla gleby, atmosfery, roślin, ludzi i zwierząt. Zrównoważony ekorozwój nie może więc pomijać także „odzienia” naszych kosmetyków, czyli ich opakowań. Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań, które w maksymalny sposób pozwolą nam pozostać neutralnymi dla środowiska, a jednocześnie pełnymi jakości dla Was. Tworząc produkty o wysokowartościowym składzie, pakujemy je w opakowanie, które są w 100% recyklingowane. To jednak nie wszystko. Przyciemniony kolor naszych opakowań stanowi doskonałą zaporę dla szkodliwego promieniowania słonecznego. Gwarantując tym samym ich jakość oraz bezpieczeństwo.

rPET – Nasz wybór

PET (politereftalan etylenu) to poliester, który należy do rodziny tworzyw termoplastycznych. Pod wpływem wysokiej temperatury zmienia swój stan skupienia. Staje się lepki i daje się łatwo formować. Po obniżeniu temperatury stabilizuje się, a więc przekształca w opakowanie o danym kształcie, które dopiero wówczas zaczyna być dla nas rozpoznawalne. Proces ten można wielokrotnie powtarzać, gdyż PET w wyniku przekształcania formy, nie traci na swej jakości. Stając się natomiast PET z recyklingu, czyli naszym rPET. Wszystkie opakowania Insight cechuje lekkość i wytrzymałość.

Komponenty opakowania

Nasze opakowania, to nie tylko butelki i słoki z tworzywa rPET, ale również nakrętki z materiału rPP, tubki z biodegradowalnych, „zielonych” składników – pochodzących z trzciny cukrowej i etykiety bazującej na materiale PET pochodzącym z recyklingu i RafCycle®.

Wartościowe rzeczy powstają z partnerstwa

Firma UPM Raflatac jest twórcą najnowszej koncepcji recyklingu etykietowego, zwanego RafCycle®. W praktyce opiera się on na przetworzeniu zużytych etykiet samoprzylepnych i uzyskaniu z nich czystego podkładu w postaci celulozy, która to zostanie ponownie wykorzystana do produkcji nowych etykiet. Nasza marka na zasadzie partnerstwa korzysta z koncepcji RafCycle®, bo razem możemy więcej!

Nasz znak

Oprócz charakterystycznych pompek dozujących, w które zaopatrzyliśmy butelki, nasze opakowania rozpoznasz także po swoistych napisach, na których opiera się cała filozofia marki:

*Feel *Love *Care *Life

Doceń to, co masz najbliżej – piękno płynące prosto z natury.

Dbając z naszymi kosmetykami o siebie, dbasz także o naturę!